برای خط اخم فیلر بهتره یا بوتاکس؟

رفع خطوط اخم با فیلر و بوتاکس | کلینیک بنیتا اصفهان

رفع خطوط اخم با تزریق بوتاکس و فیلر - کلینیک بنیتا اصفهان


روش فیلر و بوتاکس برای رفع خط اخم 

با گذر زمان اکثر افراد دچار چین و چروک و خطوطی در پیشانی و اطراف دهان خود می شوند و به دنبال روشی مؤثر برای رفع آن هستند.
امروزه با پیشرفت در تکنولوژی روش های بسیاری برای جوانسازی صورت پدید آمده است که از پرطرفدارترین آن ها تکنیک های تزریق می باشد. بوتاکس و فیلر دو نوع از روش های تزریق هستند که تأثیرات بسیار بالایی را در جوانسازی صورت دارند و از بهترین روش های زیبایی برای رفع خطوط اخم شناخته می شوند.
اما سوالی که در این مورد ایجاد می شود این است که برای خط اخم فیلر بهتره یا بوتاکس؟ برای پاسخ به این سوال می بایست هر روش را از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار دهیم تا بهترین روش را انتخاب نمائیم.
لذا در صورتی که شما نیز به دنبال روشی برای رفع خط اخم خود هستید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

در ادامه جهت بهره مندی از مطالب مفید پیش رو با ما همراه باشید.

خط اخم چگونه ایجاد می شود؟

در ابتدا برای اطلاع از بهترین روش برای رفع خط اخم بهتر است علت شکل گیری این علائم را مورد بررسی قرار دهیم.
خط اخم یکی از علائم قدیمی در چهره می باشد که در میان ابروها مشاهده می شود. دلیل ایجاد خط اخم می تواند انقباض ماهیچه ها باشد، به این صورت که وقتی ماهیچه های اطراف چشم بر اثر استرس انقباض می شوند خط اخم در میان ابروها شکل خواهد گرفت.
عوامل ژنتیکی نیز در ایجاد این علائم مؤثر می باشند. در خانواده هایی که این خطوط را در چهره دارند دیگر افراد متولد خانواده نیز به خطوط اخم دچار خواهند شد.
علاوه بر این افرادی که مکرراً ابروهای خود را خم می کنند ممکن است با مرور زمان میان ابروهایشان خطوط اخم به وجود آید.

بهترین روش برای از بین بردن خطوط اخم | کلینیک بنیتا اصفهان
رفع چین و چروک صورت با تزریق بوتاکس – کلینیک بنیتا اصفهان

فیلر چیست؟

تزریق فیلر یکی از راهکارها برای جوانسازی صورت است که موجب رفع چین و چروک و خطوط ایجاد شده در صورت می شود. فیلر مناسب پرکنندکی های بافت نرم است و تزریق آن موجب افزایش حجم صورت می شود.

کاربرد فیلر

ار جمله کاربردهای تزریق فیلر عبارت است از:

  1. پرکردن نواحی کم عمق در صورت
  2. رفع چین و چروک اطراف گونه و پیشانی
  3. رفع اسکار های پوست
  4. کاهش چروک زیر چشم
  5. پر کردن زخم های صورت

بوتاکس چیست؟

بوتاکس نوعی سم به نام بوتولینوم است که از یک نوع باکتری با نام کلسترودیوم بوتولینوم تولید می شود. استفاده بیش از حد از بوتاکس کشنده بوده و می بایست به مقدار معینی تزریق شود.
از بوتاکس برای درمان میگرن و اختلالات عصبی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و با فلج کردن عضلات صورت و جلوگیری از انقباض آنها موجب از بین رفتن چین و چروک و خطوط اخم می شود.

کاربرد های بوتاکس

از این روش علاوه بر کشیدن پوست و جوانسازی صورت اغلب برای رفع چین و چروک ها به کار برده می شود.
بوتاکس برای خطوط اخمی که در میان ابروها ایجاد می شوند بسیار تأثیرگذار بوده و تمامی چین و چروک هایی که بر اثر انقباض بیش از حد ماهیچه ها شکل می گیرند را از بین می برد.
این روش علاوه بر کاربردهای زیبایی، در رابطه با درمان هم بسیار تأثیربرانگیز بوده و در درمان میگرن و سردرد های مکرر، تعریق بیش از حد بدن، بلفارواسپاسم و انقباض های غیر ارادی ماهیچه های بدن نیز کاربرد دارد.

ماندگاری فیلر و بوتاکس چقدر است؟

ماندگاری فیلر ها وابسته به نوع پرکننده آن ها است. ممکن است برخی از فیلرها به مدت 6 ماه ماندگاری داشته باشند و برخی دیگر تا 2 سال اثری ماندگار دارند.
به همین منظور بهتر است پیش از تزریق با پزشک متخصص مشورت کرده تا با بررسی شرایط تان بهترین فیلر برای پوست شما تزریق گردد.
ماندگاری بوتاکس نیز به عواملی همچون برند بوتاکس و میزان تخصص پزشک مربوطه بستگی دارد. اما به طور کلی در بیشتر افراد بوتاکس بین 3 تا 6 ماه می باشد و پس از گذشت این زمان نیاز به ترمیم خواهد بود.

تفاوت فیلر و بوتاکس در تأثیرات آن

برای بررسی اینکه برای خط اخم فیلر بهتره یا بوتاکس؟ بهتر است میزان تأثیرات هر دو روش را نیز مقایسه نمائیم.
در تزریق بوتاکس تأثیرات درمان معمولاً پس از گذشت سه روز و پس از 21 روز به طور کامل نمایان می شود. در اکثر افراد نتایج درمان پس از 2 الی 3 روز به خوبی مشاهده می شود و ممکن است در برخی افراد تا 7 روز اثرات درمان دیده شوند.
اما در رابطه با فیلر پس از اتمام تزریق فیلر، نتایج درمان قابل مشاهده خواهد بود و با گذشت زمان با یکنواختی با بافت مورد نظر نتایج قابل توجه تری را برای پوست ایجاد می کند.

تزریق فیلر و بوتاکس برای بهبود خطوط اخم | کلینیک بنیتا اصفهان
بهترین روش برای جوانسازی صورت با تزریق بوتاکس و فیلر – کلینیک بنیتا اصفهان

رفع خط اخم با فیلر یا بوتاکس

برای خط اخم فیلر بهتره یا بوتاکس؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که بوتاکس گزینه مناسب تری برای رفع خطوط اخم شناخته می شود. زیرا بوتاکس بهترین روش برای رفع چین و چروک های ناشی از انقباض ماهیچه ها می باشد.
به همین منظور از آنجا که اگر چروکی در میان ابروها ایجاد شود به واسطه حرکت ماهیچه ها است، با تزریق بوتاکس حرکت ماهیچه ها غیر فعال می شود و چین و چروک برطرف خواهند شد.
البته لازم به ذکر است پیش از تزریق حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید تا با بررسی وضعیت و شرایط شما بهترین گزینه برای رفع خطوط اخم را به شما معرفی نماید.

هزینه های بوتاکس و فیلر برای خطوط اخم

هزینه های تزریق فیلر به میزان تزریق، نوع مواد فیلر و تخصص پزشک بستگی دارد و از آنجا که تنوع ژل ها زیاد می باشد، هزینه های تزریق ژل متغیر است.
به همین منظور به طور کلی باید گفت که قیمت بوتاکس کمتر از فیلر می باشد و همین موضوع موجب شده که بوتاکس گزینه مناسب تری برای رفع خط اخم باشد.

یک پیشنهاد ویژه به زیباجویان عزیز

در این مطلب سعی نمودیم با ارائه مطالب مفید بررسی نمائیم که برای خط اخم فیلر بهتره یا بوتاکس؟
شما می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با مشاوران حاذق کلینیک اورانوس مشورت نمائید تا شما را با بهترین گزینه برای رفع خطوط اخم راهنمایی نمایند.
کلینیک زیبایی بنیتا یکی از بهترین مرکز تزریق فیلر در اصفهان می باشد که تمامی خدمات تزریق فیلر و بوتاکس را با بهترین قیمت به مراجعه کنندگان خود ارائه می کند.

راه های ارتباطی با ما

خط VIP کلینیک

031-44441040

تماس مستقیم با کلینیک

031-31317223

پزشک اعمال زیبایی ( دکتر سربلوک زاده )

0913-0800833

پزشک زیبایی (دکتر خاقانی)

0913-0800822

متخصص پوست و مو (دکتر معینی)

031-31317223

پذیرش و نوبت دهی کلینیک (خانم غزاله هرندی)

0913-0800839

مشاور کاشت و نوبت دهی (خانم پریا هرندی)

0913-0800844

آدرس کلینیک بنیتا

اصفهان – خیابان وحید – چهار راه خاقانی – ساختمان وحید – طبقه 5 – واحد 20

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =