درمان افتادگی پلک بعد از بوتاکس

افتادگی پلک بعد از بوتاکس | کلینیک بنیتا اصفهان

افتادگی پلک پس از بوتاکس | کلینیک بنیتا اصفهان


درمان افتادگی پلک بعد از بوتاکس | کلینیک بنیتا اصفهان

درمان افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس یکی از موضوعات مهمی است که برای متقاضیان لیفت و جوانسازی صورت پس از تزریق بوتاکس به وجود می آید. در واقع بسیاری از افراد برای کاهش چین و چروک صورت و درمان افتادگی نقاط مختلف آن از روش تزریق بوتاکس استفاده می کنند.
این تکنیک در کنار مزایای بی شمار خود، در برخی افراد منجر به بروز عوارضی مانند افتادگی پلک می شود. از این رو بسیاری از متقاضیان به دلیل نگرانی ناشی از احتمال ابتلا به این عارضه، از تزریق بوتاکس صرف نظر می کنند.
این در حالی است که با تزریق بوتاکس در کلینیک معتبر و تحت نظر بهترین پزشکان زیبایی، عوارضی مانند افتادگی پلک به وجود نخواهند آمد.
لذا در صورتی که خواهان تزریق بوتاکس و عدم تجربه کوچک ترین میزان عوارض هستید، پیشنهاد می کنیم در این زمینه از خدمات کلینیک بنیتا اصفهان استفاده فرمایید.

زیباجویان عزیز خواهشمندیم دقایقی ما را در این مطالب همراهی کنید

افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس چه دلایلی دارد؟

همانطور که ذکر شد تزریق بوتاکس یکی از روش های مؤثر و کارآمد برای از بین بردن چین و چروک پوست می باشد.

در این تکنیک از سم ضعیف شده ای به نام بوتولینوم باکتریوم برای فلج کردن موقت ماهیچه های صورت استفاده می شود. لذا پس از تزریق بوتاکس، شاهد از بین رفتن چین و چروک به دلیل افزایش سن خواهید بود.

از طرفی تزریق بوتاکس در تحریک سلول های پوستی و افزایش میزان کلاژن سازی توسط این سلول ها نیز نقش داشته و باعث افزایش جوانی و زیبایی پوست می شود.

هنگام تزریق بوتاکس به برخی از نقاط حساس صورت مانند بین ابروها و پیشانی، امکان دارد این ماده به بخش های خاصی از صورت منتقل شده و در نهایت باعث افتادگی پلک پس از بوتاکس شود.

در واقع تزریق بوتاکس به طور طبیعی باعث بالا رفتن ابروهای فرد می شود. اما در صورت تزریق نادرست این ماده، امکان دارد بوتاکس به طرف پایین حرکت کرده و حالت افتاده ای به پلک ها دهد.

در ضمن زمانی که بوتاکس توسط افراد غیر حرفه ای به بخش میانی ابروها تزریق شود به دلیل تزریق غیر اصولی، بخشی از این ماده به ماهیچه های پلک بالا نفوذ کرده و در نهایت باعث بروز مشکلاتی مانند افتادگی پلک خواهد شد.

افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس چه دلایلی دارد؟ | کلینیک بنیتا اصفهان
دلایل افتادگی پلک پس از بوتاکس | کلینیک بنیتا اصفهان

افتادگی پلک بعد از بوتاکس چه مدت طول می کشد؟

به طور کلی افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس، با گذشت 3 الی 4 هفته از زمان تزریق بهبود می یابد. اما در برخی موارد خاص، ماندگاری افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس به مدت 4 الی 6 ماه نیز مشاهده شده است.
لذا قابل ذکر است که میزان ماندگاری افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس با میزان جا به جایی ماده تزریق شده در این تکنیک ارتباط مستقیمی دارد. البته عارضه افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس به ندرت اتفاق افتاده و بنابراین جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

بهترین روش برای جلوگیری از افتادگی پلک بعد از بوتاکس

یکی از بهترین و مؤثرترین روش های جلوگیری از افتادگی پلک بعد از بوتاکس استفاده از این متد زیبایی در کلینیک معتبر و تحت نظر پزشکان خبره و کار بلد می باشد.
به همین دلیل توصیه می شود برای تزریق بوتاکس و کسب بهترین نتایج از این تکنیک، به سراغ پزشکان مجرب و متخصصان زیبایی حرفه ای بروید. چرا که این پزشکان تجربه بالایی در شناسایی محل تزریق، میزان مناسب ماده بوتاکس برای درمان و عمق مناسب برای تزریق بوتاکس دارند. در ضمن برای تزریق بوتاکس، از بهترین و مرغوب ترین ماده استفاده کنید. بنابراین عوارضات ناشی از این اقدام زیبایی را به صفر می رسانند.

چگونه می توان افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس را درمان نمود؟

همانطور که گفتیم، افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس، پس از گذشت مدتی از زمان تزریق، به صورت خود به خودی از بین می رود. البته با انجام برخی از راهکارهای ساده می توان افتادگی پلک پس از استفاده از تکنیک تزریق بوتاکس را درمان نمود.

لذا توصیه می شود در صورتی که پس از تزریق بوتاکس، به مشکلاتی نظیر افتادگی پلک مبتلا شدید، از راهکارهای زیر برای درمان هرچه سریع تر مشکل خود استفاده نمایید:

  1. برای بهبود افتادگی پلک خود پس از تزریق ماده بوتاکس می توانید از قطره های چشمی مانند قطره آپراکلونین استفاده نمایید.
  2. برای جلوگیری از افتادگی پلک پس از بوتاکس توصیه می شود ناحیه بین ابروها و عضلات پیشانی خود را به آرامی و بدون اعمال فشار ماساژ دهید.
  3. توصیه می شود برای ماساژ بین ابروهای خود از مسواک برقی استفاده نموده و روزانه چند دقیقه عضلات پیشانی و نواحی بین ابروها با پشت مسواک برقی ماساژ دهید.
چگونه می توان افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس را درمان نمود؟ | کلینیک بنیتا اصفهان
درمان افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس | کلینیک بنیتا اصفهان

مراقبت های لازم

بهتر است بدانید درمان افتادگی پلک بعد از بوتاکس با استفاده از روش های خانگی امکان پذیر نمی باشد. در واقع برای درمان این مشکل تنها می توانید از روش هایی که در قسمت قبل ذکر کردیم استفاده کنید. و به مدت چند ماه برای رفع افتادگی پلک صبر نمایید.
در ضمن با انجام مراقبت های پس از تزریق بوتاکس نیز می توانید از بروز افتادگی پلک جلوگیری نموده و یا شدت آن را کاهش دهید. بنابراین پیشنهاد می شود پس از تزریق بوتاکس، به مراقبت های زیر با دقت بالا عمل نمایید:

  1. پس از تزریق بوتاکس، بلافاصله بلند نشده و به مدت 4 ساعت استراحت نمایید. در این مدت از خم شدن و خوابیدن خودداری نموده و در حالت بی حرکت باقی بمانید.
  2. تا 2 روز پس از تزریق بوتاکس، از انجام روتین های پوستی و استفاده از اسکراب لایه بردار، مرطوب کننده و تونرهای پوستی خودداری نمایید.
  3. از اعمال فشار و لمس ناحیه درمان پرهیز نموده و هنگام بیرون رفتن از خانه، از کلاه لبه دار استفاده کنید.

یک پیشنهاد ویژه برای شما عزیزان

به خاطر داشته باشید تبحر و تجربه بالای پزشک در تزریق بوتاکس، یکی از اصلی ترین شروط لازم برای جلوگیری از بروز عوارضی مانند افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس محسوب می شود. چرا که کوچکترین خطای محاسباتی در میزان بوتاکس تزریقی و پایین آوردن بیش از حد سرنگ هنگام تزریق این مواد، باعث بروز اختلالاتی مانند افتادگی پلک خواهد شد. پس پیشنهاد می کنیم با استفاده از خدمات کلینیک بنیتای اصفهان، از بابت تجربه و مهارت بالای متخصص تزریق بوتاکس مطمئن بوده. و از این تکنیک در محیطی بهداشتی استفاده نمایید.

راه های ارتباطی با کلینیک بنیتا

شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان با مشاوران ما در ارتباط باشید.

شماره تماس کلینیک

۰۳۱-۳۱۳۱۷۲۲۳

مسئول دفتر کلینیک

۰۹۱۳-۰۸۰۰۸۳۹

مشاور لیزر و زیبایی پوست

۰۹۳۷-۸۵۱۲۸۰۱

مشاور جراحی زیبایی

۰۹۹۱-۵۷۹۸۹۸۳

آدرس کلینیک بنیتا

اصفهان ، خیابان وحید ، چهار راه خاقانی ، ساختمان وحید ، طبقه ۵ ، واحد ۲۰

5/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =